Kas ir imunitāte?

Kas ir imunitāte?

Imunitāte ir organisma spēja pretoties dažādiem slimību ierosinātājiem, piemēram, baktērijām un vīrusiem.

Kā imūnsistēma sargā mūs?

Cilvēka imūnsistēma nodrošina aizsardzību pret alerģiskām un autoimūnām reakcijām, neļaujot organismam uzbrukt paša veselajiem audiem. Ja imūnsistēma darbojas labi, tā atpazīst ārējos draudus, piemēram, vīrusus, baktērijas un parazītus, un cīnās pret tiem. Pareiza imūnsistēmas darbība ir cilvēka veselības pamats.

Gadās, ka viens ģimenes loceklis saslimst, bet pārējos infekcija neskar. Par to varam būt pateicīgi imūnsistēmai, kas labi pildījusi uzdevumu – pasargāt mūs no slimības ierosinātājiem. Tas ir pārsteidzošs darbs, ko mūsu organisms veic katru dienu, mums pašiem to nemanot.

Kas ir imūnreakcija

Kas ir imūnreakcija?

Imūnreakcija ir process, kura laikā notiek dabiska organisma reakcija uz nevēlamiem mikroorganismiem. Imūnreakcija sastāv no vairākiem etapiem:

  1. Ķermenī iekļuvušais bīstamais mikroorganisms tiek atpazīts.
  2. Organisms aktivē procesus savai aizsardzībai un sāk cīņu ar svešo mikroorganismu.
  3. Kad bīstamais mikroorganisms iznīcināts, notiek kontrolēts procesa noslēgums ķermenī.

Kas ir imunoloģiskā atmiņa?

Imunoloģiskā atmiņa ir organisma spēja reaģēt ātrāk un efektīvāk uz atkārtotu slimības izraisītāju, tādējādi neļaujot mums saslimt.

Pēc pirmreizējās inficēšanās un bīstamo mikroorganismu iznīcināšanas mūsu ķermenī rodas šūnas, kuras nākamajās reizēs konkrēto infekcijas izraisītāju atceras un atpazīst, un aizsargā organismu no atkārtotas inficēšanās.

https://www.merckmanuals.com/home/immune-disorders/biology-of-the-immune-system/overview-of-the-immune-system
D vitamīns visai ģimenei
Iegādājies tieši no ražotāja